Znakiem naszych czasów są chroniczny brak czasu i wszechobecny pośpiech, a z tego powodu wiele czynności odkładamy na później – na potem. Twierdzenie „Dziś nie mam czasu – zrobię jutro” stało się akceptowanym usprawiedliwieniem. Pomimo, iż to „jutro” nie istnieje, gdyż będzie podobne do „dziś”.

Innym problemem jest zjawisko występujące niezwykle często, czyli prokrastynacja. Termin te oznacza – określane jako chorobliwe – odwlekanie, odkładanie na potem; zwlekanie. Co niektórzy wiążą z lenistwem a tylko w zawoalowanej formie. Albowiem prokrastynator zwleka, ale zwykle zwleka w sposób rozważny, popierając swoje twierdzenia różnymi, nadzwyczaj przekonującymi argumentami – oczywiście przekonującymi z jego punktu widzenia.Prokrastynator podejmuje stanowczą decyzję zrobienia czegoś następnego dnia. Następnego dnia decyzję tę z taką samą stanowczością przekłada na jeszcze później.

Odmiennym zjawiskiem jest pracoholizm, czyli rodzaj uzależnienia psychicznego, objawiającego się obsesyjną i wewnętrzną potrzebą ciągłego wykonywania pracy kosztem innych czynności, również rodziny, snu i odpoczynku. Pracoholizm jako patologia społeczna wiąże się również z braniem na siebie zbyt dużej ilości obowiązków . Co powoduje, że pracoholik żyje pod presją i w ciągłym stresie.

Zatem, jak należy działać dziś, żeby podziekować sobie jutro? Odpowiedzić na to pytanie jest niezwykle prosta. Trzeba dobrze to robiąc dokonać segregacji obowiązków ustalając przy tym priorytety. Natomiast tam, gdzie można rozdzielić zajęcia pomiedzy siebie i osobę, która może pomóc. Przez co inwestujemy w siebie ucząc się dbałości również o siebie. W ten sposób postępując także myśli się o przyszłości, czyli o tym „jutro”, które nigdy nie zaistnieje, gdy zawsze będzie „dziś”.

Dlatego jakem żyw zachęcam do korzystania z pomocy. W tym konkretnym przypadku w pracach redakcyjnych, aby jako autor tekstów poza tym, co jest czasem niezbednym na to, co robię i/lub muszę zrobić, mieć również czas dla siebie. Zwlaszcza, iż przygotowanie treści wartościowych merytorycznie nie jest równoznaczne z tym, że „coś” można napisać na kolanie, czyli w pośpiechu i tym samym byle jak. Natomiast napisanie dobrego materiału należy poprzedzić np. przeprowadzeniem bardzo szczegółowej kwerendy tematycznej, którą za autora przygotowywanego tektsu może przeprowadzić jego asystent – pomocnik. Czego jednak nie należy wiązać ze współautorstwem. [ czytaj ] Zatem w związku ze współpracą z asystentem nie nalezy niczego się obawiać, a jedynie liczyć na skutkująca zadowoleniem pomoc.

 

Close Menu

Zamówienie pakietu EXTRA


WYBIERAM PAKIET EXTRA - 900 PLN / ROK


Zamówienie pakietu PREMIUM


WYBIERAM PAKIET PREMIUM - 750 PLN / ROK


Zamówienie pakietu SUPER


WYBIERAM PAKIET SUPER - 600 PLN / ROK


Zamówienie pakietu STANDARD


WYBIERAM PAKIET STANDARD - 450 PLN / ROK


Zamówienie pakietu BASIC


WYBIERAM PAKIET BASIC - 300 PLN / ROK