Treści publikowane na odwiedzanym portalu mogą być przyczyną konsternacji, a co najmniej wywolać zdziwienie. To zaś z powodu wyraźnego braku konsekwencji w przedstawieniu informacji. Dlatego należy wyjaśnić, że przedstawienie wymogów wynikających z obowiązujących przepisów prawa w zestawieniu z tym, co dyktuje a nawet wymusza życie jest zamierzone i przede wszystkim zasadne. Ponieważ na tym polega pomoc, aby kto nie wie się dowiedział; kto nie rozumie zrozumiał, a kto szuka rozwiązań, aby je znalazł. Zwłaszcza, że literalne czytanie prawa w wielu przypadkach może prowadzi do bezprawia. Co znowu nie oznacza, że jest prawem do bezprawia i można je naginać i/lub obchodzić. Gdyż należy zawsze przestrzegać obowiązującego prawa, bez względu na to jakie ono jest (łac. „Dura lex sed lex”).

Z tego powodu, gdy życie nie oszczędza żadnego człowieka, stawiając każdą osobę w trudnych dla niej sytuacjach, również każdy z nas szuka dla siebie najbardziej dogodnych rozwiązań. Co jest oczywiste i dla każdego zrozumiałe. Zwłaszcza, że z każdej sytuacji, aby ona nie stała się problem należy znaleźć wyjście.Tylko trzeba usiąść, zastanowić się i znaleźć to rozwiązanie, bo nikt tego nie zrobi za nas. Tak też jest w przypadku osób dla których pisanie tekstów nie jest ani przyjemnym, ani łatwym zajęciem. Czego nie należy się wstydzić. Rozumiejąc, że nie każdy konstruktor wspaniałych mostów musi mieć zdolności, aby zostać budowniczym samolotów. I nie każda gospodyni smażąca bardzo smaczne kotlety schabowe, musi upiec pyszne ciasta.

Dlatego każdy człowiek jest w czymś lepszy, a w czymś gorszy, a dzięki posiadanym predyspozycjom odnajduje się w danym zawodzie i staje się ekspertam w tym, co robi. Stąd też, gdy dobry księgowy powinien być skrupulatny i dokładny, natomiast przedsiębiorca musi myśleć analitycznie, umieć poszukiwać i korzystać z nadarzających się szans oraz okazji, autorem tekstów powinien być ten, kto ma „lekkie pióro”. Jednakże poza wieloma cechami, które winien posiadać dobry redaktor (pisarz), a których jest tak wiele, że długo trzeba by je wymieniać niezwykle istotne jest to, aby nie był bajkopisarzem-lejwodą, lecz konkretnym człowiekiem, piszącym zwięźle, zrozumiale i przede wszystkim do rzeczy.

Zwłaszcza, że cechą czytelnego przekazu i wartościowego merotorycznie tekstu jest to, aby zawierały one mało słów a dużo treści. Natomiast doskonałym redaktorem jest osoba, która tekst tworzy ręką pisarza a czyta go oczyma czytelnika. Jest tak oczywiste jak to, że są preleganci i gaduły, a także twórcy słowa pisanego do szuflady oraz wzięci pisarze. Stąd też, gdy trzeba skorzystać z pomocy niezwykle istotny jest wybór autora tekstu. Zapraszam do współpracy.

 

Close Menu

Zamówienie pakietu EXTRA


WYBIERAM PAKIET EXTRA - 900 PLN / ROK


Zamówienie pakietu PREMIUM


WYBIERAM PAKIET PREMIUM - 750 PLN / ROK


Zamówienie pakietu SUPER


WYBIERAM PAKIET SUPER - 600 PLN / ROK


Zamówienie pakietu STANDARD


WYBIERAM PAKIET STANDARD - 450 PLN / ROK


Zamówienie pakietu BASIC


WYBIERAM PAKIET BASIC - 300 PLN / ROK